Oferta dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Od 1 lipca 2020 roku  obowiązuje nowa taryfa biletowa w transporcie publicznym organizowanym przez ZTM.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych (do ukończenia 23. roku życia) uczęszczający do szkół znajdujących się na terenie Poznania i gmin objętych porozumieniami międzygminnymi mają do dyspozycji Bilet Semestralny w bardzo atrakcyjnych cenach. Bilet Semestralny na 120 dni, na strefę A od 1 lipca 2020r. kosztuje 172 zł, a cena  Biletu Semestralnego na 150 dni na strefę A wynosi 202 zł.

Bezpłatna kominikacja dla uczniów podstawówek

Od 1 sierpnia 2019 roku obowiązują nowe zapisy dotyczące zwolnień i ulg w opłatach za przejazdy transportem publicznym organizowanym przez ZTM Poznań. Uchwała rozszerzyła  zakres bezpłatnej komunikacji dla uczniów szkół podstawowych (lub innych typów szkół realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego wyżej wymienionych szkół). Bez konieczności zakupu biletu mogą podróżować liniami organizowanymi przez ZTM uczniowie podstawówek nie tylko z Poznania, ale również mieszkający w innych gminach objętych porozumieniem międzygminnym: Czerwonaku, Dopiewie, Kleszczewie, Komornikach, Kostrzynie, Kórniku, Luboniu, Mosinie, Murowanej Goślinie, Pobiedziskach, Puszczykowie, Rokietnicy, Suchym Lesie, Swarzędzu, Szamotułach, Tarnowie Podgórnym, Dusznikach, Kaźmierzu oraz Zaniemyślu.

Uprawnienie to będzie obowiązywało we wszystkich strefach taryfowych ZTM - na podstawie legitymacji szkolnej lub karty PEKA z zapisanym uprawnieniem.

Bilet Semestralny

Z myślą o  uczniach szkół średnich w taryfie biletowej znajdują się korzystne cenowo bilety specjalne – bilety semestralne. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest uczęszczanie do szkół znajdujących się na terenie Poznania lub miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi do ukończenia 23 roku życia.

Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni, można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C (mapa stref dostępna jest TUTAJ).

Bilet semestralny na 120 dni na strefę A, obejmującą Miasto Poznań, kosztuje 155 zł; na strefy A+B - 207 zł; natomiast na strefy A+B+C – 311 zł.

Bilet semestralny na 150 dni na strefę A kosztuje 185 zł; na strefy A+B - 250 zł; a na strefy A+B+C - 380 zł.

Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest imienna karta PEKA  z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu. Jeśli nie ma wgranego uprawnienia należy posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną/studencką.

Bilety można kupować w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań, Punktach Sprzedaży Biletów, w biletomatach stacjonarnych lub w Internecie poprzez stronę: www.peka.poznan.pl

Warto zapoznać się z całą taryfą biletową oraz pełnym wykazem ulg i zwolnień.

 

Karta PEKA dla Młodzieży

Dla młodzieży powyżej 13 roku życia chcącej korzystać z transportu publicznego przeznaczona jest standardowa karta PEKA.

Karta PEKA  daje możliwość:

- zakupu i doładowania biletu okresowego na trasę lub na sieć na okres od 14 dni wzwyż (w zależności od potrzeb posiadacza)
- skorzystania z atrakcyjnych cenowo biletów specjalnych: Biletu Metropolitalnego z ulgą oraz Biletów Semestralnych na 120 lub 150
- korzystania z  tPortmonetki służącej do opłacania przejazdów jednorazowych w taryfie przystankowej-
- zapisania informacji o przysługującej uldze.

Po zapisaniu ulgi na karcie PEKA nie trzeba mieć przy sobie legitymacji szkolnej podczas korzystania z transportu organizowanego przez ZTM Poznań, uprawnienie do ulgowego przejazdu potwierdza karta PEKA.