Oferta dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Od 1 lipca 2020 roku  obowiązuje nowa taryfa biletowa w transporcie publicznym organizowanym przez ZTM.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych (do ukończenia 23. roku życia) uczęszczający do szkół znajdujących się na terenie Poznania i gmin objętych porozumieniami międzygminnymi mają do dyspozycji Bilet Semestralny w bardzo atrakcyjnych cenach. Bilet Semestralny na 120 dni, na strefę A od 1 lipca 2020r. kosztuje 172 zł, a cena  Biletu Semestralnego na 150 dni na strefę A wynosi 202 zł.

Bilet Semestralny

Z myślą o  uczniach szkół średnich w taryfie biletowej znajdują się korzystne cenowo bilety specjalne – bilety semestralne. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest uczęszczanie do szkół znajdujących się na terenie Poznania lub miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi do ukończenia 23 roku życia.

Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni.

Bilet semestralny na 120 dni na strefę A, obejmującą Miasto Poznań, kosztuje 172 zł.

Bilet semestralny na 150 dni na strefę A kosztuje 202 zł o korzystania z tego typu biletu jest imienna karta PEKA  z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu. Jeśli nie ma wgranego uprawnienia należy posiadać przy sobie ważną legitymację szkolną/studencką.

Bilety można kupować w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań, Punktach Sprzedaży Biletów, w biletomatach stacjonarnych lub w Internecie poprzez stronę: www.peka.poznan.pl

Warto zapoznać się z całą taryfą biletową oraz pełnym wykazem ulg i zwolnień.

 

Karta PEKA dla Młodzieży

Dla młodzieży powyżej 13 roku życia chcącej korzystać z transportu publicznego przeznaczona jest standardowa karta PEKA.

Karta PEKA  daje możliwość:

- zakupu i doładowania biletu okresowego na trasę lub na sieć na okres od 14 dni wzwyż (w zależności od potrzeb posiadacza)
- skorzystania z atrakcyjnych cenowo biletów specjalnych: Biletu Metropolitalnego z ulgą oraz Biletów Semestralnych na 120 lub 150
- korzystania z  tPortmonetki służącej do opłacania przejazdów jednorazowych w taryfie przystankowej-
- zapisania informacji o przysługującej uldze.

Po zapisaniu ulgi na karcie PEKA nie trzeba mieć przy sobie legitymacji szkolnej podczas korzystania z transportu organizowanego przez ZTM Poznań, uprawnienie do ulgowego przejazdu potwierdza karta PEKA.