Identyfikator cyfrowy

Funkcjonalność identyfikatora cyfrowego umożliwia identyfikację użytkownika, poprzez odczytanie zaszyfrowanych danych identyfikujących osobę za pomocą specjalnego czytnika karty. Obszary wykorzystania tej funkcjonalności,  a także możliwości realnego jej użycia przez posiadaczy karty PEKA są nieograniczone np. Identyfikator Mieszkańca, Karta Dostępu, czy udział w Miejskich Programach Promocyjnych. Architektura systemu jest otwarta na inne inicjatywy i przyszłe projekty.

Podpis elektroniczny

Karta PEKA w połączeniu z funkcjonalnością identyfikatora cyfrowego jest nośnikiem podpisu elektronicznego niekwalifikowalnego dającego możliwość podpisywania dokumentów elektronicznych w e-administracji. Alternatywną opcją jest uwierzytelnianie posiadacza karty PEKA za pomocą infrastruktury klucza publicznego (PKI), w oparciu o bazę danych w systemie PEKA, w sposób podobny do funkcjonalności profilu zaufanego na platformie e-puap. Dzięki tej funkcjonalności możliwy będzie przyjazny dla mieszkańców  rozwój usług e-administracji jednostek samorządu terytorialnego.

Karta Biblioteczna

Karta Biblioteczna w siedzibie głównej Biblioteki Raczyńskich możemy na podstawie posiadanej imiennej karty PEKA od ręki wypożyczyć książki. Karta PEKA zastępuje Kartę Czytelnika – rodzaj dokumentu potwierdzający tożsamość wydawany przez bibliotekę po udostępnieniu danych osobowych. Funkcjonalność jest dostępna od lipca 2013r.

Złóż wniosek!

box-image

Jeśli chcesz uzyskać imienną kartę PEKA lub dokonać adaptacji Twojej ELS do systemu PEKA wejdź na stronę i zarejestruj się.
Nie czekaj! Złóż wniosek już dzisiaj

Złóż wniosek!

Kontakt

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

ul. Matejki 59
60-770 Poznań
NIP 209-00-01-440

tel. 61 646 33 44

Godziny urzędowania
pon. - pt. 7.30 - 15.30
sob. - niedz. nieczynne

Punkty Obsługi Klienta
informacje o godzinach otwarcia tutaj

Biuro Obsługi Klienta

informacje o godzinach otwarcia tutaj

Serwis Informacji Pasażerskiej
tel. 61 646 33 44

pon. - pt. 7.30 - 20.00

 

Wyślij!