Sprzedaż przez Internet

W dniu 29 maja 2014  roku została uruchomiona jedna z najbardziej oczekiwanych zalet systemu PEKA – czyli sprzedaż biletów przez Internet.

Jest to największe udogodnienie systemu PEKA polegające na możliwości kupna biletu przez Internet. Mając kartę PEKA i jakikolwiek dostęp do Internetu, każdy pasażer posiada swój własny punkt sprzedaży biletów i może w łatwy spoósb kupić bilety okresowe jak i doładować tPortmonetkę.

Aktywacja konta.
Osoby składające wniosek na kartę PEKA przez Internet aktywują konto internetowe w momencie składania wniosku, natomiast osoby składające wniosek  w Punkcie Obsługi Klienta ZTM w formie papierowej przy pierwszym logowaniu wpisują numer UID karty, który znajduje się na rewersie karty lub wykorzystują adres email jeśli taki podali we wniosku papierowym, a jako hasło podają swój numer PESEL. System w momencie pierwszego logowania poprosi o zmianę hasła.

Kupowanie biletów okresowych w Internecie jest proste:

1. Logujemy się na swoje konto na stronie poprzez zakładkę Twoje Konto
2. Klikamy na przycisk: „Kup lub przedłuż bilet"
3. Wybieramy opcję:
Przedłuż ważność biletów" i wówczas możemy wydłużyć okres obowiązywania posiadanego przez nas biletu o kolejny, wybrany przez nas okres
Zamów nowe bilety" i wówczas mamy możliwość kupna biletu okresowego innego niż obecnie posiadany. Możemy wybrać strefę, na którą ma on obowiązywać oraz typ biletu sieciowego z wpisaniem daty, od której ma on obwiązywać

"Doładuj tPortmonetkę" i wówczas możemy doładowac konto tPortmonetki służące do opłacania przejazdów jednorazowych
4. Po dokonaniu wyboru i zaakceptowaniu regulaminu, potwierdzamy transakcję i dokonujemy płatności

5. Po około 2 godzinach możemy dokonać Transferu (aktywacji) zakupionego biletu i ruszać w drogę.

Bardzo istotny jest fakt aktywacji biletu zakupionego poprzez Internet w jednym z czytników znajdujących się pojazdach lub w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań czy w budynkach Urzędu Miasta Poznań. W tym celu należy nacisnąć przycisk „Transfer e-biletu", a następnie włożyć kartę PEKA do kieszonki czytnika. Kartę można wyjąć z kieszonki po pojawieniu się na wyświetlaczu czytnika komunikatu, iż doładowano bilet. Jest to bardzo istotne, ponieważ bez dokonania aktywacji bilet jest nieważny. Czynność należy powtarzać zawsze po kolejnym doładowaniu dokonanym przez Internet.

 

Złóż wniosek!

box-image

Jeśli chcesz uzyskać imienną kartę PEKA lub dokonać adaptacji Twojej ELS do systemu PEKA wejdź na stronę i zarejestruj się.
Nie czekaj! Złóż wniosek już dzisiaj

Złóż wniosek!

Kontakt

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

ul. Matejki 59
60-770 Poznań
NIP 209-00-01-440

tel. 61 646 33 44

Godziny urzędowania
pon. - pt. 7.30 - 15.30
sob. - niedz. nieczynne

Biuro Obsługi Klienta
pon. - pt. 8.00 - 15.30
sob. - niedz. nieczynne

Punkt Obsługi Klienta
pon. - pt. 6.00 - 20.00
sob. - niedz. nieczynne

 

Serwis Informacji Pasażerskiej
tel. 61 646 33 44

pon. - pt. 7.30 - 20.00

 

Wyślij!