Ceny na tPortmonetce od 1.11.2015r.

Pasażerowie opłacający przejazdy z tPortmonetki od 1 listopada 2015r. płacą mniej. Opłata za 6 i 7 przystanek zmalała z 0,26 zł na 0,16 zł, a koszt 8 i 9 przystanku został zmniejszony z 0,12 zł na 0,08 zł. Natomiast od 21 przystanku opłata za przejazd wynosi 0,06 zł. Dzięki temu zostały obniżone koszty podróży na trasach dłuższych niż 5 przystanków oraz dodatkowo powyżej 21 przystanku.

W związku z tym, że znaczna część podróży odbywa się na odległość od 6 do 10 przystanków, stanowi to korzystne rozwiązanie dla osób korzystających z tPortmonetki.

Tramwajowe trasy obejmujące 11 przystanków (koszt z tPortmonetki – 2,92 zł) to między innymi:

- Wilczak – Plac Wielkopolski: linia nr 3

- Górczyn – Serafitek: linia nr 3

- Piątkowska – Most Teatralny: linia nr 9

- Dębiec – Plac Wiosny Ludów: linia nr 9

- Junikowo – Matejki: linia nr 13

- Os. Sobieskiego – Krauthofera: linia nr 14

- INEA Stadion – Lechicka/Poznań Plaza: linia nr 15

- Franowo – Plac Bernardyński: linia nr 16

Obniżka stawek od 21 przystanku ma znaczenie dla osób pokonujących długie trasy, szczególnie z miejscowości w strefie C, chcących korzystać z tPortmonetki na karcie PEKA.

Opłaty za przejazdy z tPortmonetki

Pasażerowie mają możliwość wnoszenia opłat za przejazdy jednorazowe z tPortmonetki na karcie PEKA. Opłata za przejazd zależna jest od liczby przejechanych przystanków, przy czym najdroższe stawki obowiązują za przejechanie pierwszych przystanków, opłaty za kolejne przystanki są coraz niższe wg. poniższego schematu. Podane ceny są cenami biletów normalnych.

Jeśli chcesz sprawdzić ile będzie kosztowała wybrana przez Ciebie liczba przystanków skorzystaj z kalkulatora cen biletów.

Korzystając z tej funkcjonalności należy przyłożyć za każdym razem kartę do czytnika przy wejściu i wyjściu z pojazdu. Nie przyłożenie karty przy wyjściu skutkuje opłaceniem kosztów podróży do końca trasy pojazdu na danej linii. Dodatkowo korzystając z tego konta możemy opłacić podróż osobie nam towarzyszącej czy przejazd poza strefę lub linię obowiązywania naszego biletu okresowego. Zachęcamy do obejrzenia filmów instruktażowych  dotyczących posługiwania się kartą PEKA z m.in. z wykorzystaniem tPortmonetki.

W trakcie podróży, system potraktuje nasze przejazdy jako jedną podróż, kontynuując naliczanie opłat za każdy kolejny przejechany przystanek, jeśli przesiądziemy się maksymalnie do 3 razy oraz czas na każdą przesiadkę nie przekroczy 20 minut. Naliczanie opłat w wyżej opisany sposób dotyczy wyłącznie posiadacza imiennej karty PEKA lub pierwszej osoby korzystajacej z karty PEKA na okaziciela i nie obejmuje opłat za przejazd ponoszony na przecz współpasażerów.

W przypadku gdy w danym dniu suma wnoszonych opłat za przejazdy jednorazowe osiągnie równowartość ceny biletu 24-godzinnego, dalsze opłaty przestają być naliczane do końca danego dnia.

Jeśli pasażer korzysta z przejazdów ulgowych informacja o przynależnej uldze powinna być zapisana na imiennej karcie PEKA. Można to wykonać w Punkcie Obsługi Klienta ZTM  po okazaniu właściwego dokumentu uprawniającego do ulgi (z wyjątkiem dzieci do 18 roku życia którym ulga jest zapisywana automatycznie).

Konto tPortmonetki można doładować w Punktach Obsługi Klienta ZTM, Punktach Sprzedaży Biletów, przez Internet oraz w nowych biletomatach dostosowanych do systemu PEKA. Minimalna kwota doładowania to 1zł. Maksymalne saldo wynosi 300zł.

Jeśli pasażer posiada fundusze wystarczające do przejechania tylko 1 przystanku, może dokończyć podróż tym konkretnym pojazdem. Nawet, jeśli przed nim cała trasa. W takim przypadku należy pamiętać, że przy następnym doładowaniu, pożyczone w ten sposób środki, zostaną odliczone od wpłacanej kwoty doładowania

Złóż wniosek!

box-image

Jeśli chcesz uzyskać imienną kartę PEKA lub dokonać adaptacji Twojej ELS do systemu PEKA wejdź na stronę i zarejestruj się.
Nie czekaj! Złóż wniosek już dzisiaj

Złóż wniosek!

Kontakt

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu

ul. Matejki 59
60-770 Poznań
NIP 209-00-01-440

tel. 61 646 33 44

Godziny urzędowania
pon. - pt. 7.30 - 15.30
sob. - niedz. nieczynne

Biuro Obsługi Klienta
pon. - pt. 8.00 - 15.30
sob. - niedz. nieczynne

Punkt Obsługi Klienta
pon. - pt. 6.00 - 20.00
sob. - niedz. nieczynne

 

Wyślij!